ژل رویال

طریقه مصرف ژل رویال؛ مقدار مصرف، نحوه نگهداری و موارد منع مصرف آن

ژل رویال طریقه مصرف نگهداری مقدار

مقدمه

امروز میخوایم در یک مقاله جامع، به بیان طریقه مصرف ژل رویال ، مقدار مصرف آن ، نحوه نگهداری و موارد منع مصرف ژل رویال بپردازیم. همونطور که میدونید مقدار و طریقه مصرف ژل رویال نمی‌تواند برای همه اقشار جامعه به یک شکل باشد. کودکان ،‌ بیماران و بزرگسالان هرکدام به یک مقدار متفاوت به مصرف ژل رویال می‌پردازند. در این مقاله به طور کامل به بیان این موارد خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بهترین طریقه مصرف ژل رویال چیست؟

داده های مربوط به چگونگی استفاده از ژل رویال ، بسته به اینکه ﺁیا یک موسسه داروسازی است یا زنبورداران متفاوت است.

شرکت های دارویی معتقدند که ژل رویال برای استفاده به شکل پودر بهترین است. به روش تبدیل ژل رویال به پودر ، خشک شدن یخ (لیوفیلیزه کردن) گفته می‌شود. با این حال ، زنبورداران و اپیتاپیست ها موافق هستند که ژل رویال (شاه انگبین) تازه که در زیر زبان قرار می‌گیرد بهترین روش مصرف است. تقریباً همه با هم موافق این روش هستند؛ و این بدان معنی است که ژل رویال بسیار حساس است و برای از بین رفتن خصوصیات دارویی خود تلاش زیادی می‌کند.

حتما بخوانید  درمان کم خونی با ژل رویال و گرده گل (ساده و سریع)

طریقه مصرف ژل رویال چیست؟

توصیه می‌کنیم ژل رویال (ژل سلطنتی) تازه را زیر زبان مصرف کنید و چند دقیقه صبر کنید (5 الی 10) تا ژل رویال ذوب شود. از این طریق ژل رویال به طور مستقیم در خون جذب می‌شود و بهترین اثر را دارد.

ما توصیه نمی‌کنیم ژل رویال فوراً بلعیده شود؛ زیرا در این حالت، عملکرد دستگاه گوارش، اثرات دارویی ژل رویال را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و در صورت بلعیدن، طعم بسیار ناخوشایند دارد.

متأسفانه، بیشتر محصولاتی که امروزه در بازار یافت می شود، به صورت بی خاصیت مصرف می شوند. چه با مصرف قرص های ژل رویال ، چه در دلمه‌های سلطنتی در عسل و چه در سایر تدارکات و مصرف نادرست که دارای درصد اندکی از ژل های رویال می‌باشند.

همیشه دستورالعمل‌هایی را که قبل از استفاده از ﺁن می‌گیرید، بخوانید!

حتما بخوانید  تمام خواص شگفت‌انگیز عسل برای درمان قطعی درد معده (+ نحوه مصرف)

طریقه مصرف ژل رویال برای بیماران چگونه است؟

بسته به هدف، اگر ژل رویال به صورت پیشگیرانه یا برای درمان بیماری‌ها برداشته شود، نتایج متفاوت خواهند بود.

بیماران می‌توانند با گذراندن یک دوره ۱۵ روزه، اگر احساس بهبود وضعیت سلامتی کنند، باید به مصرف خود ادامه دهند؛ اما بعد از ۳۰ روز استراحت حداقل ۱۵ روز قبل از استفاده مجدد. بیماران پس از ۱۵ روز مصرف ژل رویال ، واقعا می‌توانند انتظار بهبود را داشته باشند.

در مورد پیشگیری و مصرف پس از ۳۰ روز (یا ۱۵ روز)، لازم است که در همان دوره قبل از استفاده مجدد، وقفه ای ایجاد شود.

دوز پیشنهادی و مقدار مصرف ژل رویال چقدر است؟

پس از ۱۵ تا ۳۰ روز نگهداری ژل رویال ، لازم است که به دلیل خاصیت ضد باکتریایی آن که می‌تواند باعث ایجاد اختلال در فلورا طبیعی دستگاه گوارش شود، در یک دوره زمانی واحد استراحت ایجاد شود. مقدار توصیه شده برای بزرگسالان ۱ گرم در روز است. بیشترین دوز توصیه شده برای کودکان (بیش از ۵ سال) و برای نوزادان دوز با وزن (۱ صدم گرم در کیلوگرم وزن بدن) تعیین می‌شود.

حداکثر دوز سالانه ۱۸۰ گرم (۲۰ بطری) است. برای کسانی که می خواهند از ژل رویال به عنوان یک پیشگیری کننده استفاده کنند، ما مقدار سالانه ۱۱۰ گرم (۱۲ بطری)، یک بطری در ماه را توصیه می‌کنیم. دوز روزانه ۱ گرم ۱۰ روز با وقفه تا پایان ماه.

ژل رویال را می توان هر روز یک بار و ترجیحا صبح پس از بلند شدن از خواب مصرف کرد. اگر چه بهتر است که این کار را دو بار در روز صبح و بعد از ظهر انجام دهید. استفاده از ژل های رویال در شب توصیه نمی شود؛ چون انرژی را در بدن افزایش می‌دهد و می‌تواند باعث بی خوابی شود. لازم است که ژل های رویال را به طور پیوسته و با انضباط مصرف کنیم.

حتما بخوانید  ژل رویال برای کودکان ؛ خواص شگفت انگیز تقویت کننده آن!

موارد منع مصرف ژل رویال چیست؟

ژل رویال برای کودکان کمتر از ۱ سال، افراد دارای حساسیت‌ (آلرژي و …) و یا افرادی که در حال مصرف برخی از داروهای شیمیایی هستند، مناسب نیست. لازم به ذکر است که تا زمانی که در هیچ کدام از دسته‌بندی‌های بالا جای نگیرید، هیچگونه عوارض جانبی دیگری برای شما وجود نخواهد داشت.

برای مطالعه بیشتر در این زمینه، مقاله عوارض ژل رویال و موارد منع مصرف آن را مطالعه کنید.

نحوه نگهداری از ژل رویال چگونه است؟

پس از برداشت ژل رویال، مدت اعتبار کیفیت و نگهداری آن به شرح زیر است:

  • ۳ تا ۵ روز درون کندو
  • تنها چند دقیقه بیرون از کندو و در دمای ۱۵ تا ۲۵ درجه
  • ۶ ماه، در صورت نگهداری در یخچال (در دماهای ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد)
  • ۲ سال، در صورت نگهداری درون فریزر (در دماهای کمتر از ۱۸- درجه سانتیگراد)
حتما بخوانید  عسل با شیر داغ؛ آیا ترکیبی سمی است؟

نتیجه

بهترین طریقه مصرف ژل رویال ، گذاشتن مقداری از آن زیر زبان است. همچنین دوز مصرف آن وابسته به هدف شما از استفاده از ژل رویال است. اگر بیمار هستید، بهتر است که قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید. اگرنه، برای بزرگسالان مصرف مقدار ۱ گرم روزانه ژل رویال و برای کودکان مصرف یک صدم گرم از آن پیشنهاد می‌شود.

ایام به کام

میس بی

اشتراک
اطلاع پیدا کنم
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments