عسل شناسی

نقش پررنگ عسل در رژیم غذایی ورزشکاران

عسل ورزشکاران انرژی ورزش

مقدمه

همانطور که می‌دانید، عسل طبیعی از جمله مقوی‌ترین مواد غذایی روی زمین است. اما آیا از کاربرد و تاثیر فوق‌العاده آن روی کیفیت ورزش افراد آگاهی دارید؟ نگران نباشید! در ادامه به خواص بی‌نظیر آن برای ورزشکاران اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نقش پررنگ عسل در رژیم غذایی ورزشکاران

عسل از لحاظ ذخیره انرژی عضلانی و تجدید نیرو از شکر معمولی بهتر عمل می کند. به همین دلیل است که ورزشکاران هنگام تمرین های ورزشی مقداری از آن می خورند؛ این ماده منبع سرشار از انرژی است و مصرف بالای آن هیچ ضرری ندارد.

پرفسور تاون سند آن را یک غذای ضروری برای ورزشکاران توصیف کرده است. چون خوردن زیاد آن آثار زیان باری مانند مصرف شکر معمولی برای معده ندارد؛ بنابراین، عسل را منبعی سرشار از انرژی دانسته‌اند. در این حالت دیده شده است ورزشکارانی که در رقابت های سنگین مقدار زیادی از انرژی خود از دست می دهند، با خوردن چای یا قهوه که با عسل شیرین شده است، دوباره انرژی خود را به دست می آورند.
عسل اگر بعد از تمرین های سنگین ورزشی مصرف شود، کمبود انرژی حاصل را جبران می‌کند. تجارب نشان داده است کسانی که این ماده مغذی مصرف می کنند، قدرت شان برای انجام کارهای سخت بیشتر از کسانی است که آن را نمی خورند.

با افزودن گرده گل به رژیم غذایی خود، از خواص آن برای افزایش استقامت و بازیابی انرژی برخوردار شوید.

دکتر وودارد، مشاور پزشکی تیم های المپیک، می گوید:« در بازی های سنگین، ورزشکاران مقدار زیادی از قند بدنشان از بین می‌رود که عسل توانایی جبران آن را دارد.»

حتما بخوانید  عسل چاق کننده است یا لاغر کننده؟

نتیجه

ریکاوری مناسب پس از ورزش، یک اقدام مهم و ضروری برای افزایش بازدهی فعالیت بدنی می‌باشد. پروسه ریکاوری، تشکیل شده از دو بخش کلی استراحت و تغذیه‌‌ی مناسب است. لذا می‌توانید در بخش تغذیه، از عسل طبیعی در رژیم غذایی خود، برای بازیابی نیرو و عملکرد هرچه بهتر بدنتان استفاده کنید.

 

ایام به کام

میس بی

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع پیدا کنم
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments