درمان, ژل رویال, عسل شناسی

ویروس کرونا؛پیشگیری با عسل و ژل‌رویال

ویروس کرونا پیشگیری عسل ژل رویال

ویروس کرونا و سیستم ایمنی بدن

مدتی است که ویروس کرونا از کشور چین شیوع پیدا کرده و ترس و دلهره زیادی در بین مردم انداخته؛ بحران به حدی است که شهر ووهان، مبدا این بیماری، کاملا در قرنطینه قرار گرفته و به شهر ارواح تبدیل شده است. همچنین پروازهای هوایی به مقصد چین کنسل شده‌اند و مردم دغدغه پیشگیری از ویروس کرونا پیدا کرده‌اند.

ویروس کرونا یکی خطرناک‌ترین ویروس‌ها به سبب ایجاد سندرم‌های شدید تنفسی می‌باشد. لذا پیشگیری از ویروس کرونا اهمیت زیادی دارد.

ویروس کرونا بدلیل دارا بودن شکلی شبیه به تاج در زیر میکروسکوپ به این نام خوانده می‌شود. این ویروس به سیستم ایمنی بدن حمله می‌کند و با کاهش میزان مقاومت آن، مشکلات نتفسی برای شخص ایجاد می‌کند. بنابر شواهد، افرادی که از سیستم ایمنی ضعیفی برخوردارند؛ اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و از تغذیه مناسب برخوردار نیستند، بیشتر از سایر افراد در معرض بیماری کرونا هستند.

ویروس کرونا میکروسکوپ

ویروس کرونا در زیر میکروسکوپ

عسل و ژل رویال برای پیشگیری از ویروس کرونا

عسل طبیعی و ژل رویال دو ماده ارشمند طبیعی است که می توانند به پیشگیری از ویروس کرونا کمک کنند؛ این مواد نه تنها عوارض ناشی از داروهای شیمیایی را ندارند، بلکه خواص بسیاری نیز دارند. می توانید با مصرف هر دو یا یکی از آن‌ها به تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل کرونا مصون بپردازید.

ژل رویال برای پیشگیری از ویروس کرونا

شاه انگبین (ژل رویال) برای تقویت سیستم ایمنی بدن کمک شایانی می‌کند. همچنین باعث افزایش توانایی مبارزه بدن با باکتری‌ها و تسریع بهبود زخم‌ها می‌شود؛ دلیل آن حضور ترکیب منحصر به فردی به نام royalisin در ژله رویال است. این پروتئین قوی میکروب‌کش، اثری قوی بر باکتریهای گرم دارد. تحقیقات نشان داده است، خاصیت آنتی بیوتیکی یک چهارم ژل رویال، برابر است با پنی سیلین، البته بدون هیچ عوارض جانبی!

ژل رویال فعالیت سیستم اینی بدن را تنظیم می‌نماید. همچنین تولید سلول‌های T خون را افزایش می‌دهد. سلول‌های T نوعی از گلبول‌های سفید خون هستند که مسئول مبارزه با عوامل بیگانه، تنظیم سیستم ایمنی بدن و کنترل تولید آنتی بادی به منظور مبارزه با عفونت می‌باشد.

ژل رویال از لحاظ هیدروکسی اسید، 10HDA منحصر به فردی است که جز فعال ژل رویال را تشکیل می‌دهد. 10HDA به تولید گلبول‌های سفید خون و همچنین تحریک آن‌ها برای مبارزه با ویروس‌ها کمک می‌نماید. یکی از از بهترین ترکیباتی که به افراد دارای مقدار پایین گلبول‌ سفید خون می‌توان توصیه کرد، ژل رویال می‌باشد.

به‌علاوه، ژل رویال سرشار از گلوبولین است. وجود گلوبولین برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مهم می‌باشد. به غیر از ژل رویال، منبع غذایی دیگری که به اندازه ژله رویال سرشار از گلوبولین باشد، وجود ندارد. بنابراین اگر کسی از ضعف سیستم ایمنی بدن رنج می‌برد، ژل رویال سیستم ایمنی او را بهبود می‌بخشد. پس برای پیشگیری از ویروس کرونا حتما از ژله رویال استفاده نمایید.

حتما بخوانید  درمان کرونا با عسل و الکل!

عسل طبیعی برای پیشگیری از ویروس کرونا

عسل طبیعی مایعی غلیظ و شیرین است که از خواص آنتی اکسیدانی، ضد باکتری و ضد میکروبی برخوردار است که به مبارزه با سرماخوردگی و علائم آن می‌پردازد. عسل می‌تواند به تسکین گلو درد کمک نماید. همچنین، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند که به بهبودی سریع‌تر و کاهش خطر ابتلا به سرماخوردگی کمک می‌کند.

ترکیب عسل و لیمو

عسل و لیمو هر دو از خواص ضد ویروسی سود می‌برند. افزون بر این، لیمو محتوی ویتامین سی است؛ که یک آنتی اکسیدان قوی محسوب شده و می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت نماید. به همبن دلیل پیشنهاد می‌شود برای تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش مقاومت آن، صبح‌ها مقداری عسل طبیعی و لیمو را در یک لیوان آب ولرم مخلوط و میل کنید.

ترکیب عسل و سیاه دانه

در طب اسلامی تاکید شده که ترکیب عسل و سیاه دانه داروی مقوی و قدرتمندی برای مبارزه با ویروس‌ها و باکتری‌ها است؛ توصیه می‌شود که برای مبارزه با ویروس کرونا ترکیب عسل و سیاه دانه را هر روز صبح مصرف نمایید.

آنتی بیوتیک عسل طبیعی و زردچوبه

این آنتی بیوتیک خانگی را «عسل مزین به زردچوبه» می‌نامند. این آنتی بیوتیک طبیعی، یک جایگزین مناسب برای انواع داروهای شیمیایی است و باعث تخریب و نابودی باکتری‌ها و ویروس‌های موجود در بدن می‌شود.

شما می‌توانید از این آنتی بیوتیک پرخاصیت برای پیشگیری از بیماری استفاده نماید و یا به محض مشاهده نخستین علائم بیماری های عفونی یا ویروسی به سراغ آن بروید. ترکیبات این آنتی بیوتیک در دسترس بوده و تهیه آن ساده می‌باشد. توصیه می‌شود از عسل طبیعی با ساکارز پایین استفاده نمایید تا بتوانید به مقدار کافی از خواص آن در مقابل ویروس‌ها مجهز شوید. قطعا استفاده از این ترکیب در پیشگیری از ویروس کرونا می‌تواند مفید باشد.

ترکیبات لازم مقدار
عسل طبیعی 100 گرم (حدود یک سوم لیوان)
زردچوبه 10 گرم (حدود ۱ قاشق)

روش تهیه

داخل یک ظرف، عسل و زردچوبه را ریخته و به‌هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند. اجازه دهید مواد به مدت یک شب کامل در ظرف بماند.

روش مصرف

با مشاهده نخستین علائم سرماخوردگی یا بیماری‌های مشابه، در روز اول هر یک ساعت یکبار، نصف قاشق از این آنتی بیوتیک طبیعی را بخورید. در روز دوم مصرف، هر دو ساعت یک بار نصف قاشق میل کنید؛ و در روز سوم، سه بار در روز نصف قاشق از این ترکیب مصرف نمایید.

ترکیب زردچوبه و عسل را در دهان بگذارید و تا به طور کامل جذب دهان شود. می‌توانید از این دارو به عنوان مکمل درمانی بیماری‌های تنفسی مختلف استفاده کنید. در این صورت نیز می‌توانید روزانه 3 مرتبه نصف قاشق از این آنتی بیوتیک را مصرف کنید. توصیه می‌شود این میزان را در شیرکاکائو حل کرده و میل نمایید.

برای پیشگیری از بیماری نیز می‌توانید سه مرتبه در هفته، 1 قاشق (7 گرم) از این آنتی بیوتیک را میل نمایید. به یاد داشته باشید که این آنتی بیوتیک، سالم، خانگی و دارای دستورالعمل تهیه ساده‌ای می‌باشد. لذا برای ارتقای سلامتی خود و خانوادتان، و برای جلوگیری از عوارض ناشی از مصرف آنتی بیوتیک‌های شیمیایی، این داروی خانگی را برای تهیه و هما‌ن‌گونه که بیان شد مصرف نمایید.

نتیجه

باوجود مطالبی که در بالا ذکر شد،‌ باید بیان کرد که دلیل بیان شده برای بیان راه‌های پیشگیری یا درمان ویروس کرونا، بنابر اطلاعات و آزمایشاتی بوده است که تاکنون بر روی عسل و ژل رویال انجام گرفته؛ و تاکنون پزشکان، تاثیر عسل و ژل رویال را بر روی بیمار مبتلا به ویروس کرونا آزمایش نکرده است. اما بهتر است جانب احتیاط را با مصرف محصولات طبیعی برای پیشگیری یا درمان این ویروس رعایت کنید.

هدف این مقاله این نبوده است که بیان کند، صرفا میس بی دارای محصولات طبیعی زنبورعسل است. می‌توانید به تهیه محصولات طبیعی از طریق مراکز فروش قابل اطمینان خود بپردازید.

ایام به کام

میس بی

اشتراک
اطلاع پیدا کنم
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments