زنبورشناسی, گرده گل

طبع گرده گل چیست؟

طبع گرده گل خواص

مقدمه

امروز می‌خواهیم در این مقاله به بررسی طبع گرده گل و ملاحظات لازم طی مصرف آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

گرده گل چیست؟

یک کندو دارای سه قسمت لارو تخم، گرده گل و عسل طبیعی است. گرده گل در پاهای عقب زنبور به داخل کندو حمل می‌شود و زنبورداران برای جمع‌آوری آن از وسیله‌ای چوبی یا پلاستیکی به نام تله‌ گرده گیر استفاده می‌کنند.

این وسیله که دارای سوراخ‌های بسیاری است و یک زنبورعسل به سختی می‌تواند از آن عبور کند را روبه روی سوراخ ورودی کندو می‌گذارند. هنگام عبور زنبور عسل از سوراخ، آن گرده‌ها از پاهای عقب وی جدا می‌شوند. زنبورداران نیز آن گرده‌ها را جمع‌آوری و سپس فرآوری می‌کنند.

تله‌ گرده گیر طبع گل خواص

شکل گرده گل شبیه به سویا ولی از آن نمناک‌تر است. به این ماده نان زنبور عسل نیز گفته می‌شود.

خواص غذایی گرده گل

گرده گل یا گرده زنبورعسل، از جمله مغذی ترین موادی است که در طبیعت یافت می‌شود. به طور کلی محصولاتی که حاصل تعامل و فعالیت زنبور عسل باشند را می توان جزو پر فایده‌ترین و غنی‌ترین گنجینه های غذایی در نظر گرفت؛ این گنجینه‌ها، برای انسان از منابع خوب غذایی و درمانی به شمار می‌روند.

خواص دارویی گرده گل

می دانیم که سابقه استفاده از مواد و ترکیبات طبیعی برای مصارف دارویی انسان، به چند هزار سال پیش بر می‌گردد. به همین جهت، نگاه بشر به این مواد و ترکیبات و خواص آن، و همچنین روش‌های مختلف برای مصرف آن، تکامل زیادی پیدا کرده است. در حال حاضر می توان محصولات زنبور عسل را جزو پرطرفدارترین محصولات طبیعی دانست که هم برای پیشگیری و هم برای درمان نارسایی‌های داخلی و پوستی بدن مورد استقبال قرار می‌گیرند.

در طی چند دهه اخیر، به دلیل دوری از عوارض منفی ناشی از مصرف و استعمال مواد صنعتی و شیمیایی، و همچنین به دلیل ارتباط بهتری که انسان با طبیعت برقرار کرده است، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند تا از همین مواد طبیعی برای کمک به حل مشکلات جسمی خود استفاده کنند. گرده گل یکی از همین مواد است که جایگاه خوبی در میان رژیم دارویی جامعه پیدا کرده و با طرفداران زیادی مواجه شده است.

حتما بخوانید  درمان کم خونی با ژل رویال و گرده گل (ساده و سریع)

طبع گرده گل چیست؟

نکته مهمی که بسیاری از افراد برای انتخاب و تهیه داروی گیاهی مد نظر قرار می‌دهند، طبع آن دارو و هم‌خوانی آن با طبع و مزاج مصرف‌کننده می‌باشد؛ زیرا در این مورد اگر دقت لازم به عمل نیامده باشد، احتمال اینکه به طور ناخواسته و نامطلوبی دچار عوارض گرده گل بشوید، وجود خواهد داشت. طبع گرده گل به نسبت گرم است و البته از ارزش تغذیه‌ای بالایی نیز برخوردار است. در نتیجه اگر دچار بیماری‌های خاص و یا حساسیت‌های مزمن و یا دوره‌ای هستید، بهتر است برای مصرف آن با پزشک و متخصص مشورت داشته باشید. علاوه بر این، کسانی که نسبت به مواد غذایی گرم حساسیت دارند نیز باید پیش از مصرف گرده گل، یا یک نفر کارشناس تغذیه مشورت کنند.

نتیجه

به طور کلی مصرف زیاد این ماده توصیه نمی‌شود، چرا که بسیار پر بار و مغذی بوده و برای جذب مواد مفید آن، مقدار کمی از آن کافی است. می‌توانید به صورت جویدنی یا محلول در آب میل کنید. همچنین اگر با طعم آن مشکل دارید، بهتر است با کمی عسل یا شربت رقیق عسلی نوش جان کنید.

حتما بخوانید  نحوه مصرف گرده گل چگونه است؟

امیدواریم مقاله امروز به شما کمک کرده باشد.

ایام به کام

میس بی

اشتراک
اطلاع پیدا کنم
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments