درمان, زنبورشناسی, عسل شناسی

تشخیص عسل طبیعی با ۹ راه ساده!

تشخیص عسل طبیعی

مقدمه

از هزاران سال پیش، از خاصیت درمانی عسل در بهبود زخم، سوختگی و التهاب استفاده می‌کردند؛ بنابراین این ماده غذایی در طب سنتی جایگاه خاصی دارد. عسل به عنوان یکی از ارزشمندترین مواد غذایی به دلیل دارا بودن مواد مغذی از قبیل قندهای طبیعی، مواد آلی، معدنی، ویتامین ها و به ویژه تامین بخشی از انرژی روزانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. احتمالاً شما نیز از آن دسته افرادی هستید که در تشخیص عسل طبیعی از تقلبی زیاد سر رشته ندارید. بنابراین امروز می‌خواهیم در این مطلب به بررسی راهکار‌های شناخت عسل ارگانیک بپردازیم.

تقلب در ساخت عسل به روش‌های متنوعی انجام می‌شود؛ مثلاً مواد گلوکزی را در آب و شیره گیاهان حل می‌کنند و به‌صورت عسل درمی‌آورند یا آنکه که به جای گیاهان، زنبورها را با آب قند تغذیه کنند. این ها تنها چند روش معدود در تقلب در این صنعت بزرگ است.

۹ راه تشخیص عسل طبیعی:

۱. مخاط دهان

عسلی که توسط زنبور عسل تولید شده باشد از هنگامی که در دهان قرار می‌گیرد، توسط مخاط دهان به خوبی جذب می‌شود و پس از مصرف ايجاد انرژي مي كند ولی عسل‌هایی که دست‌ساز هستند مانند آب نبات روی زبان مانده و به خوبی جذب نمی‌شوند.

۲. میزان چسبندگی

عسل خوب چسبندگی فوق‌العاده‌ای دارد. این میزان را به چند روش می‌توان آزمود؛ به عنوان مثال اگر قطره‌ای از عسل طبیعی در لیوان آب سرد ریخته شود، حالت چسبندگی خود را حفظ نموده و به سرعت حل نمی‌گردد؛ ولی اگر قطره یا رشته عسل هنگام ریزش از هم بپاشد، عسل تقلبی، یا حاوی مقدار زیادی آب است.

تشخیص عسل طبیعی

۳. دیدن اشیا

بدون توجه به رنگ عسل طبیعی، نمی‌توان از پشت شیشه آن چیزی را مشاهده نمود ولی عسل تقلبی مانند شیشه رنگی عمل می‌کند و به راحتی می‌توان اشیا را از پشت آن دید.

حتما بخوانید  ۸ ویژگی عسل طبیعی و اصل

۴. گلوکز تجاری

عسل‌های تقلبی که با گلوکز تجاری تولید می‌شوند، هیچ‌گاه شکرک نزده و پیوسته شفاف باقی می‌مانند ولی پس از مدتی مانند نبات رنگی به صورت یکپارچه سفت شده و حتی با چاقو هم نمی‌توان آن‌ها را از ظرف خارج نمود!

۵. عطر و بوی طبیعی

اگر درپوش عسل مدتی بسته باشد، هنگام باز کردن درپوش بو و رایحه مطبوع عسل طبیعی را می توانید استشمام کنید.

۶. شکرک‌زدن

عسل شکرک زده خوبه یا نه؟ این سوالی است که برای بسیاری از مردم پیش می‌آید؛ اما بر‌خلاف باور رایج عموم مردم، شکرک زدن عسل نشانه بد بودن آن نیست؛ برخی از عسل‌ها، در سرما، شکرک می‌زنند و رنگ آنها کمی مات می‌شود.

در واقع شکرک زدن عسل، پدیده طبیعی تبلور و بلوری شدن یا کریستالیزاسیون عسل است، دکتر شهرستانی استاد دانشگاه و مؤلف کتاب «زنبور عسل و پرورش آن» می‌نویسد: شکرک زدن عسل نه‌تنها دلیل بر بدی و تقلبی بودنش نیست بلکه به‌عکس، معرف آن است که عسل کاملاً سالم بوده و به هیچ وجه بـا شکر مخلوط نشـده اسـت.

عکس عسل شکرک زده

عسل شکرک زده

حتما بخوانید  رس شکنی عسل‌های رس بسته

۷. مزه کردن

عسل طبیعی، علاوه بر شیرینی خاص، دارای مزه و طعم ویژه ای است که فقط در عسل وجود دارد و عسل های مصنوعی فاقد این نوع مزه می باشند. برخلاف اعتقاد اکثر مردم، طعم عسل طبیعی خیلی زود در عرض چند دقیقه از بین می‌رود.

لذا افراد می توانند با مصرف زیاد و توجه دقیق درجه خلوص عسل را تشخیص دهند. باید توجه داشت که عسل مصنوعی بیشتر مزه شیرینی شکر می دهد تا مزه خالص عسل.

توجه: برای تازه کارها رنگ، بو، مزه و غلظت نمی تواند ملاک خوبی برای شناخت عسل طبیعی از غیر‌ طبیعی باشد.

۸. تست با نان

  • عسل طبیعی: هنگامی که روی یک تکه نان مقداری عسل بمالید، نان در همان حالت خود باقی خواهد ماند.
  • عسل تقلبی: به دلیل افزودنی‌های مرطوب، اگر روی نان قرار گیرد، نان خیس خواهد شد.

۹. تست جذب روی کاغذ

  • عسل طبیعی: چند قطره عسل طبیعی روی کاغذی با قدرت جذب کنندگی بالا، جذب نخواهد شد.
  • عسل تقلبی: به سرعت مانند آب، جذب کاغذ با قدرت جذب کنندگی بالا خواهد شد.

نتیجه

در پایان لازم به ذکر است که تمام این ترفندها تقریبی هستند؛ با توجه به اینکه عسل ها خیلی متنوع هستند و هر کدام طعم، بو، رنگ و حتی غلظت خودشان را دارند، واکنششان به این روش‌ها که نوشته شده یکسان نیست و صد البته که عسل‌های تقلبی هم که روز به روز بهتر می‌توانند از پس این موارد بر بیایند؛ پس تنها گزینه مطمئن و قابل اتکای موجود، آزمایش عسل به وسیله آزمایشگاه مجهز می‌باشد.

ایام به کام

میس بی

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع پیدا کنم
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments