سایر

تاثیر کرونا بر فروش محصولات زنبورعسل

تاثیر کرونا اقتصاد عسل

مقدمه

تاثر شیوع ویروس کرونا بر جهان غیرقابل انکار است. در این پست می‌خواهیم به ابعادی از تاثیر این ویروس بر فروشگاه محصولات زنبور عسل در استرالیا، به نقل از صاحب آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

حتما بخوانید  درمان کرونا با عسل و الکل!

تاثیر ویروس کرونا بر فروشگاه محصولات زنبورعسل

هیچ کس نباید به “روپرت فیلیپس” زنبوردار بگوید که شیوع کرونا ویروس حدود 250 میلیون دلار تجارت توریستی را از وی دور کرده است؛ او فقط باید به فروشگاه ساکت خود نگاه کند. آقای “فیلیپس” پیش از این مجبور شد برخی کارکنان خود را به دلیل کاهش فروش اخراج کند. وی گفت: “این ویروس چیزهای بسیاری را کاهش داده است؛ از جمله اتوبوس‌های بزرگی را که تعداد زیادی گردشگر چینی را به محل ما می‌فرستاده و آنها دیگر وجود ندارند.”

صاحب فروشگاه عسل “The House of Honey” گفت که نمایشگاه وی پس از پایان تعطیلات مدرسه و در حالی که هوا گرم است، به طور سنتی ساکت بود؛‌ اما در این تابستان افت حراجی توسط آتش سوزی‌های سواحل شرقی آغاز شده بود و سپس توسط ویروس کرونا تشدید شد.

وی گفت: ” افت فروش روزهای آخر هفته به میزان 50 درصد رسیده است. من فکر می کنم مشتری‌های چینی به طور فزاینده‌ای از آنچه می‌خورند و اینکه آن چیز از کجا می آید آگاهی دارند؛ بنابراین بسیاری از محصولات استرالیا به نظر می‌رسد پاکیزه و سبز هستند و عسل یکی از آنهاست. به خصوص در اینجا در جنگل‌های بکر ما.”

حتما بخوانید  ویروس کرونا؛پیشگیری با عسل و ژل‌رویال

“آن‌ها به ویژه با ضدمیکروب خواندن عسل، مناسب دیدن برای اهداف درمانی و همچنین به عنوان یک ماده غذایی سالم به عسل علاقه‌مند هستند.”

اما این فقط بحث گردشگری نیست؛ ویروس کرونا همچنین می‌تواند تامین تجهیزات بسته بندی از چین را دچار مشکل کند. آقای فیلیپس در ادامه گفت: ” چند مورد از کارشناسان بسته‌بندی به ما اطلاع داده‌‌اند که در حال حاضر بسیاری از مواد بسته‌بندی حاضر در کانتینرهای دریایی، اجازه خارج شدن از چین را ندارند.”

وی افزود: “بنابراین اساساً ما از سهمی از مواد بسته‌بندی مثل کیسه های کاغذی و امثالهم را که از پیش از این داشته‌ایم، استفاده می کنیم. چه کسی می‌داند که پس از کمبود مواد در بازار چه اتفاقی خواهد افتاد؛ واقعاً می‌تواند یک سناریوی جالب باشد.”

نتیجه

واقعیت این است که ویروس کرونا، پس از گسترش در جهان، دنیا را دگرگون کرده است. از لحاظ اقتصادی، سلامت و …. . کرونا نفس بازارهای بورس، بازار سرمایه، شرکت‌های مسافربری، شرکت‌های بزرگ مانند اپل، اقتصاد چین و ۳۹ کشور دیگر دنیا از جمله ایران را گرفته است.

ایام به کام

میس بی

لینک منبع

اشتراک
اطلاع پیدا کنم
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments