عسل شناسی

رس شکنی عسل‌های رس بسته

عسل رس آب

مقدمه

در مواردی که عسل در اندازه کوچک و برای مصارف خانگی به صورت رس درامده می توان آن را رس شکنی کرد. البته توصیه ما این است که بعد از رس زدن عسل را حرارت ندهید و عسل را به همان صورت جامد مصرف کنید؛ چون حرارت باعث کاهش کیفیت عسل می شود. عسل در حالت جامد پایداری بیشتری دارد و کیفیت آن حفظ می شود پس سعی کنیم مصرف عسل رس بسته را به دوستان و آشنایان توصیه کنیم. با این حال اگر مایل به انجام این کار هستید با ما همراه باشید.

حتما بخوانید  آیا موجوداتی غیر از زنبور ها هم گرده افشانی می‌کنند؟! (+عکس)

رس شکنی عسل‌های رس بسته

می توان این عمل را بدون اینکه اسیبی به بافت و انزیم های فعال عسل برسد انجام داد.

ابتدا عسل را در داخل یک ظرف شیشه ای بریزید و مقداری آب با دمای ۶۰ درجه سانتیگراد داخل قابلمه ای ریخته و ظرف شیشه ای حاوی عسل را درون آب فرو کنید به مرور دمای آب پایین امده همچنین رس عسل به حالت مذاب و در نهایت شفاف می شود.

توجه داشته باشید به هیچ عنوان حرارت در زیر قابلمه آب گرم گذاشته نشود؛ زیرا حرارت باید کنترل شده و در دمای مشخص باشد. هرچه دما و مدت حرات بیشتر باشد، ضرر وارده به عسل کمتر خواهد بود. اگر عسل تحت حرارت کنترل نشده ای قرار گیرد، خواص آن دچار خسارات جبران ناپذیری خواهد شد.

باعث افتخار میس بی است که نسبت به رس شکنی عسل وسواس زیاد به خرج می‌دهد تا مبادا مزیات این نعمت خدادای دچار صدمه شود.
چنانچه مقدار عسل در اندازه ای که بتوان آن را رس شکنی کرد نباشد آن را به اندازه های کوچک تر تقسیم کنید. مثال هر یک کیلو را میتوان رس شکنی و یا هر وعده از عسل صبحانه را رس شکنی و میل نمایید.

عکس عسل شکرک زده

عسل شکرک زده

نتیجه

در کشورهای اروپایی با همکاری ارگان های دولتی و صدا سیما عسل رس کرده را به مردم معرفی و از سوء برداشت نسبت به این موضوع پرده برداری شده به نحوی که مصرف مستقیم عسل رس بسته در وعده های غذای مردم جای گرفته است.

ایام به کام

میس بی

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع پیدا کنم
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments