عسل شناسی

فیلم تشخیص عسل طبیعی

فیلم تشخیص خانگی عسل طبیعی

مقدمه

سلام خدمت همراهان خوب و همیشگی میس بی؛ امروز قصد داریم به تماشا و بررسی فیلم تشخیص عسل طبیعی بپردازیم. با ما همراه باشید.

چگونه تفاوت بین عسل طبیعی و تقلبی را تشخیص دهیم؟

۱- به برچسب مواد تشکیل‌دهنده آن دقت کنید. عسل طبیعی، خالص است و فقط از یک ماده که عسل خام است درست شده.

۲- قیمت آن را بررسی کنید. اگر ارزان‌تر باشد، احتمالا حاوی ناخالصی است.

۳- شیشه‌های عسل را برگردانید. عسل خالص در مدت زمان بیشتری جریان پیوسته دارد و عسل ناخالص، خیلی زود شروع به چکه کردن می‌کند.

۴- در خانه هم می‌توانید با دو میله این آزمایش را انجام دهید. میله‌ها را داخل و خارج عسل ها کنید. عسلی که به صورت پیوسته به پایین سرازیر می‌شود، خالص و عسلی که این روند را ناپیوسته طی می‌کند، حاوی افزودنی شیرین‌کننده است.

۵- دو لیوان آب با دمای ۳۱ درجه آماده کنید و داخل آن را عسل بریزید. عسل را به آرامی درون آب بریزید. عسل تقلبی به سرعت در آب حل می‌شود؛ اما عسل طبیعی ته‌نشین می‌شود.

۶- ظرف شیشه‌ای را با آب پر کنید. ۳۰ تا ۴۰ گرم عسل درون آن بریزید. در شیشه‌ها را محکم ببندید و به شدت آن‌ها را تکان دهید. کف روی عسل تقلبی خیلی آبکی‌تر است و به سرعت ناپدید می‌شود. کف روی عسل طبیعی ریزتر و ماندگارتر می‌باشد و دیرتر ناپدید می‌شود.

حتما بخوانید  ۷ باور رایج غلط درباره عسل‌

نتیجه

همانطور که دیدید راه‌های ساده بسیاری برای تشخیص عسل طبیعی و باکیفیت وجود دارد. پس از تماشای روش های خانگی برای تشخیص عسل طبیعی، باید بیان کرد که بهترین راه برای تشخیص عسل طبیعی، انجام آزمایش در آزمایشگاه‌های معتبر عسل است. از بهترین پارامترهای ارزیابی عسل طبیعی، ساکارز آن می‌باشد؛ اگر ساکارز آن عسل، کمتر از ۵٪ بود، عسل مورد آزمایش، عسلی درمانی و صادراتی است. خوشحالیم که ما در میس بی، عسل های باکیفیت، با ساکارز ۲/۱۵٪ به مصرف‌کنندگان عرضه می‌کنیم.

حتما بخوانید  تحلیل نتیجه آزمایش عسل در آزمایشگاه

ایام به کام

میس بی

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع پیدا کنم
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments